Používaním stránky kamdomesta.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac informácií nájdete v Pravidlách používania súborov cookies.
KATEGÓRIE FIRIEM

Arborétum Borová hora

Borovianska cesta 66
960 53 Zvolen
Slovensko

Telefón: +421 45 532 08 14
E-mail: arbbh@vsld.tuzvo.sk

www.tuzvo.sk/abh

O nás

Arborétum Borová hora sa ako vedecko-pedagogické pracovisko Technickej univerzity vo Zvolene, buduje od roku 1965 a v súčasnosti má rozlohu 48 ha.
Za doterajšie obdobie svojej existencie dosiahlo významné postavenie medzi arborétami a botanickými záhradami nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Odborná orientácia arboréta na pôvodnú dendroflóru s osobitným zameraním na dreviny Slovenska, mu dala punc jedinečnosti a originálnosti. Osobitný význam má takéto zameranie zbierok najmä v súčasných meniacich sa podmienkach prostredia, kedy sa vplyvom rôznych okolností mnohé vzácne a zaujímavé populácie, druhy a formy drevín z voľnej prírody postupne vytrácajú, ale v Arboréte Borová hora sa zachovávajú a archivujú ako vzácny genofond. V tomto sú zbierky arboréta unikátne a významnou mierou prispievajú k záchrane vzácneho národného bohatstva.

Arborétum Borová hora je prístupné verejnosti od 1. apríla do 31. októbra
v pracovných dňoch v čase od 7.00 do 15.00 h.

Dostupnosť: 
Peši alebo dopravnými prostriedkami - zelené smerové tabule "Arborétum" alebo mestská časť Podborová (parkovisko je v areáli):
- od Banskej Bystrice (popri HYPERNOVE): za mostom cez rieku Hron, na kruhovom objazde doľava, potom na ďalšom znovu doľava, pokračovať po hlavnej ceste cca 1.5 km až do arboréta 
- od Lučenca (po nadjazde nad železnicou): pod zámkom doprava, na prvej križovatke (po cca 100 m) doľava a potom po hlavnej ceste cca 2.5 km až do arboréta
- MHD autobusmi (na konečnú):
zo železničného a autobusového nádražia MHD č. 6 počas celého roka, č. 19 a 22 v dňoch školského vyučovania;
z Kozačekovej ulice (obchodné stredisko Centrum) MHD č. 4, 5, 6 počas celého roka, č. 19 a 22 v dňoch školského vyučovania.

Arborétum Borová hora
Borovianska cesta 66, 960 53 Zvolen
Telefón: +421 45 532 08 14
Email:

www.tuzvo.sk/abh
qr
Elektronická vizitka
Ako funguje?

Zaradenie v kategórii

ONLINE ČASOPIS

Vedeli ste, že náš časopis si môžete bezplatne prečítať aj online? Všetky vydania sú pre Vás dostupné.
Online časopis

ANDROID APLIKÁCIA

Chcete mať prehľad o najnovších filmoch alebo koncertoch aj vo svojom mobile? Stiahnite si bezplatne našu aplikáciu.
Google play storeAndroid app
© enter design, s.r.o. Všetky práva vyhradené.